prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DITĖT E RINISĖ MUSLIMANE NĖ FRANCĖ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: DITĖT E RINISĖ MUSLIMANE NĖ FRANCĖ   Sat Jun 14, 2014 11:30 pm


”Dita e Rinisė Muslimane” do tė mbahen nė Francė

"Dita e Rinisė muslimane" do tė mbahet pėr herėn e dytė, viti i dytė, me 15 qershor 2014 nė Saint-Denis, njė komunė nė rrethinat veriore tė Parisit, Francė.
Sipas tawhid.fr, "tė rinjtė dhe edukimi islam" ėshtė tema e kėtij edicioni tė programit qė do tė organizohet nga Qendra e Teuhidit e qytetit.
Arsimi, edukimi, nė Kur’an, qė tė jesh musliman nė vitin 2014 dhe Roli i rinisė nė aktivitete shoqėrore dhe kulturore do tė jenė temat e ditės.
Pjesėmarrėsit nė program mund tė konkurojnė nė mėsimin pėrmendėsh tė Kur'anit dhe garėn e kėndimit tė Kur’anit, lojra sportive dhe shfaqje qė janė tė organizuara nga Qendra e Teuhidit.
Njė numėr i librave islame, fotot e jetės sė myslimanėve nė Francė dhe fotografi tė xhamive tė ndryshme qė janė sulmuar nga tė ekstremistėt e djathtė dhe armiq tė Islamit do tė shfaqen nė njė ekspozitė gjatė ditės.
Fjalime nga intelektualėt muslimanė pėr rolin e tė rinjve nė eliminimin islamofobisė dhe si tė luftohet ekstremizmi fetar janė pjesė tė e tjera tė programit qė do tė zhvillohen gjatė ditės.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

=============================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
DITĖT E RINISĖ MUSLIMANE NĖ FRANCĖ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: