prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KOSOVA ZGJEDH DEPUTETEN E PARĖ ME SHAMI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: KOSOVA ZGJEDH DEPUTETEN E PARĖ ME SHAMI   Mon Jun 16, 2014 1:42 am

Kosova zgjedh deputeten e parė me shami

Labinotė Demi-Murtezi, e cili fitoi vota tė mjaftueshme nė zgjedhje, u bė deputetja e parė e Kosovės me shaminė islame.
Labinotė Demi - Murtezi ka fituar mė sė shumti vota nė mesin e kandidateve femra. Ajo kishte nevojė 5.000 vota pėr tė marrė njė ulėse nė Kuvendin e Kosovės, por ajo ka fituar mbi 6000 vota.
Para zgjedhjeve, Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi kishte thėnė se nga shtatori heqet ndalimi shamisė nė shkolla. Agani, i cili ėshtė lider i Partisė pėr Drejtėsi, gjatė fushatės zgjedhore, gjithashtu, ka thėnė vazhdimisht se askush nuk mund tė kufizojnė tė drejtėn e nxėnėseve pėr tė mbajtur shaminė gjatė shkollimit.

Burimi: Islam.ru
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KOSOVA ZGJEDH DEPUTETEN E PARĖ ME SHAMI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Ramiz Dėrmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» ME GRYKĖ PUSHKE KĖNDON KOSOVA
» Enver Bytyēi - Kosova digjet, Beogradi dhe Tirana krihen!
» Bleta Gashi:Kush ėshtė vajza nga Kosova qė tentoi t'i bashkohej ISIS?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: