prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FUTBOLLISTĖT MYSLIMANĖ NĖ PĖRBALLJE ME KUPĖN E BOTĖS NĖ RAMAZAN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: FUTBOLLISTĖT MYSLIMANĖ NĖ PĖRBALLJE ME KUPĖN E BOTĖS NĖ RAMAZAN    Tue Jun 17, 2014 10:31 pm

Futbollistėt myslimanė nė pėrballje me Kupėn e Botės nė Ramazan

Ndėrsa agjėrojnė, futbollistėt muslimanė do tė kalojnė nėpėr provė pėrfundimtare pėr tė bėrė mė tė mirėn e tyre gjatė Kupės sė Botės.
Kėtė vit Kupa Botėrore do tė zhvillohet gjatė muajit tė Ramazanit. Futbollistėt muslimanė do tė pėrballen me temperaturat tė larta dhe lagėshtinė e Brazilit.
Ramazani ėshtė muaji kur muslimanėt heqin dorė nga ushqimet dhe pijet nga agimi deri nė muzg. Muaji i Ramazanit fillon mė 28 qershor 2014, nė kohėn fillon kur fillon raundi i parė nga 16 ndeshjet deri nė finale me 27 Korrik 2014.
Lojtarėt e shquar myslimanė, ku pėrfshihen vėllezėrit Toure nga Bregu i Fildishtė, Jaja dhe Kolo, Gervinho dhe Cheick Tioté. Muslimanė qė agjėrojnė ka edhe nė skuadrėn e Francės tė cilėt janė Karim Benzema, Bacary Sagna, Mamadou Sakho dhe Moussa Sissoko, raportoi Huffington Post.
Edhe pse lojtarėt kanė njė disavantazh sepse nuk kanė mundėsi pėr tė ngrėnė apo pirė asgjė, lojtarė tė tillė si ata nga Bregu i Fildishtė, Kolo Toure tha se muaji Ramazan e bėn atė tė "ndjehet edhe mė i fortė."
"Unė mendoj se ėshtė e mahnitshme se si muaji Ramazan mund tė ju bėjė juve me tė vėrtetė tė fortė," tha ai.

Burimi: World BuletinMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
FUTBOLLISTĖT MYSLIMANĖ NĖ PĖRBALLJE ME KUPĖN E BOTĖS NĖ RAMAZAN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: