prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KONFERENCĖ PĖR ZHVILLIMIN E QENDRAVE KUR'ANORE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi



Numri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: KONFERENCĖ PĖR ZHVILLIMIN E QENDRAVE KUR'ANORE   Sat Jun 21, 2014 2:12 pm

Konferencė pėr zhvillimin e Qendrave Kur'anore

Njė konferencė pėr zhvillimin e Instituteve Kur'anore nė vendet jo-muslimane do tė fillojė nė kryeqytetin e Spanjės, nė Madridit, tė mėrkurėn nė mbrėmje.
Veprimtaria dy-ditore ėshtė organizuar nga Organizata Islamike, Arsimore, Shkencore dhe Kulturore (ISESCO). Ajo ka pėr qėllim identifikimin dhe trajtimin e problemeve me tė cilat ballafaqohen Qendrat Kur'anore jashtė vendeve islamike dhe zhvillimin e kėtyre qendrave.
Pjesėmarrėsit do tė diskutojnė, gjithashtu, kahjet, mėnyrat pėr pėrmirėsimin e metodave tė arsimimit Kur'anor, promovimin e kėndimit tė Kur’anit dhe tė mėsimit pėrmendėsh tė Kur'anit nė shtetet jo-islamike.
Ata do tė punojnė nga njė perspektivė realiste pėr trajnimin e mėsimit pėrmendėsh tė Kur'anit dhe kėndimin e tij nė kėto vende. Drejtorėt e Qendrave Kur'anore nė Evropė janė nė mesin e pjesėmarrėsve nė konferencėn dy-ditore qė do tė zhvillohet nė Madrid tė Spanjės.

Pėrktheu nga anglishtja: Mexhid Yvejsi, Gjakovė
======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KONFERENCĖ PĖR ZHVILLIMIN E QENDRAVE KUR'ANORE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: