prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 VENDOSET KRYQI NĖ NJĖ XHAMI NĖ BULLGARI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: VENDOSET KRYQI NĖ NJĖ XHAMI NĖ BULLGARI   Tue Jun 24, 2014 8:21 am

Vendoset kryqi prej druri nė njė xhami nė Bullgari

Njė kryq prej druri dy metra i gjatė ėshtė varur nė njė xhami tė premten, ditėn e xhuma, si njė njė akt provokues nga njerėz tė panjohur.
Incidenti ndodhi nė xhaminė Karaxha Pasha nė qytetin jugor Goce Delēev, 200 km. nga kryeqyteti i Bullgarisė, Sofje.
Nė njė deklaratė qė dėnon ashpėr sulmin, Zyra Rajonale e Myftiut nė Blagojevgrad tha:
"Incidentet tė cilat shkaktojnė mosmarrėveshje nė mesin e feve dhe drejtpėrsėdrejti kėrcėnojnė sigurinė kombėtare duhet tė hetohen dhe shkelėsit duhet tė sillen para drejtėsisė."
Zyra rajonale tha, gjithashtu, se sulme tė ngjashme kishin ndodhur kohėt e fundit dhe bėri thirrje pėr mbrojtje adekuate kundėr sulmeve tė mundshme nė tė ardhmen.

Pėrktheu nga anglishtja: Mexhid Yvejsi
======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
VENDOSET KRYQI NĖ NJĖ XHAMI NĖ BULLGARI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: