prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FIFA, AGJĖRIMI I RAMAZANIT NUK DĖMTON LOJTARĖT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: FIFA, AGJĖRIMI I RAMAZANIT NUK DĖMTON LOJTARĖT   Sat Jun 28, 2014 2:25 am

FIFA, agjėrimi i Ramazanit nuk dėmton lojtarėt

Lojtarėt myslimanė nė Kupėn e Botės qė respektojnė festėn fetare tė Ramazanit nuk duhet tė vuajnė nga ndonjė pėrkeqėsim i tyre fizik, tha dje zyrtari mė i lartė mjekėsor i FIFA-s Jiri Dvorak.
Agjėrimi -mujor i agjėrimit pritet tė fillojė tė dielėn, kjo ėshtė njė periudhė kur besimtarėt agjėrojnė prej lindjes sė diellit dhe deri nė perėndim tė diellit.
Dvorak tha pėr gazetarėt nė konferencėn e pėrditshme pėr media tė FIFA-s:
"Ne kemi bėrė studime tė gjera me lojtarėt gjatė Ramazanit, dhe pėrfundimi ishte se nėse Ramazani ėshtė ndjekur nė mėnyrė tė duhur, nuk do tė ketė reduktim nė formėn fizike tė lojtarėve.
"Ne kemi bėrė studime tė gjera dhe asgjė nuk na shqetėson.
"Lojtarėt qė agjėrojnė Ramazanin gjithmonė kanė dispozitėn pėr tė kėrkuar njė pėrjashtim dhe tė vazhdojnė agjėrimin nė njė kohė mė tė pėrshtatshme. Kjo ėshtė ajo qė unė kam mėsuar nga udhėheqėsit fetarė nė Algjeri. "
Michel D'Hooghe, kryetar i komisionit mjekėsor tė FIFA-s u tha gazetarėve:
" Agjėrimi nuk duhet tė jetė njė problem dhe ne kishim tė njėjtėn gjė nė Lojėrat Olimpike tė Londrės dy vjet mė parė."

Burimi: The Malay Online
Nga anglishtja, Mexhid Yvejsi, Gjakovė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
FIFA, AGJĖRIMI I RAMAZANIT NUK DĖMTON LOJTARĖT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: