prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 RADIO MA'AREF KA FILLUAR NĖ STOKHOLM

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: RADIO MA'AREF KA FILLUAR NĖ STOKHOLM   Fri Jul 04, 2014 1:27 am

Radio Ma'aref ka filluar nė Stokholm

Me rastin e muajit tė shenjtė tė Ramazanit, Radio Ma'aref, njė radiostacion i ri, ka filluar nė Stokholm, me iniciativen e Qendrės Islamike Imam Aliu.
Sipas agjencisė IKNA, dega nė Evropė, radio stacioni i ri ka pėr qėllim pėr tė pėrhapur mėsimet e Ehl-ul-Bejtit nė shoqėri pėrmes transmetimit tė programeve fetare.
Lista e programeve tė radio stacionit tregon se ka nė plan pėr tė plotėsuar nevojat e grup-moshave tė ndryshme.
Programet e mėngjesit tė kanalit do tė transmetohen nga e martja deri tė premtėn nga ora 12:00-13:00 sipas kohės lokale.
"Festa e Zotit" ėshtė titulli i njė programi tė veēantė tė kanalit pėr mėngjesin e hershem (para sabahut ) qė do tė transmetohet gjatė muajit tė shenjtė tė Ramazanit, nė kėtė kohė, nga 12:00-03:30, sipas kohės lokale.
Programe tė tjera tė natės do tė pėrfshijnė kėndimin e Kur'anit, mėsimin e parimeve fetare, ēėshtjet etike dhe lutjet.

Pėrktheu nga anglishtja: Mexhid Yvejsi, Gjakovė
===========================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
RADIO MA'AREF KA FILLUAR NĖ STOKHOLM
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Selim Hasanaj: Plackitje spektakulare nė Stokholm tė Suedisė, plasciktsit serb

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: