prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 UNITETI, SIPAS KUR'ANIT, MBAHET NĖ LONDĖR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: UNITETI, SIPAS KUR'ANIT, MBAHET NĖ LONDĖR   Mon Jul 07, 2014 12:14 am

Uniteti – sipas Kur’anit, mbahet nė Londėr

Forumi Botėror pėr Afėrsinė e Shkollave Islame tė Mendimit mbajti njė Konferencė pėr Unitet sipas Kur'anit nė Britani tė Madhe nė fillim tė kėsaj jave.
Kjo ngjarja mbahet ēdo vit nė Londėr pėr tė shėnuar muajin e shenjtė tė Ramazanit. Qėllimi i saj ėshtė qė tė nxjerrė nė pah natyrėn unifikuese tė Kur’anit pėr tė gjithė muslimanėt, raporton Press TV.
Mesazhi ėshtė i nevojshėm kėtė vit mė shumė se kurrė.
Kriza e papritur nė Irak ka ekspozuar pėrēarjet qė ka njė kohė qė janė duke u shfrytėzuar. Mediat botėrore dhe politikanėt pretendojnė se shkaku i krizės ėshtė sektarizmi.
Por ekspertėt pjesėmarrės dhe akademikėt nga tė gjitha sektet nuk pajtohen.
Organizatorėt thanė se sfida mė e madhe qė muslimanėt pėrballen sot ėshtė pėrēarja - duke e bėrė qė tė pėrqėndrohen nė thelbin bashkimin siē porosit Kur’anit – kjo ėshtė mė e rėndėsishme se kurrė.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
UNITETI, SIPAS KUR'ANIT, MBAHET NĖ LONDĖR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Ora e dashurisė
» Vritet Nezir Golaj nė Londėr
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: