prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ISLAMI PĖR TĖ RINJ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: ISLAMI PĖR TĖ RINJ...   Mon Jul 07, 2014 12:36 am

"Islami pėr tė rinj" Konferencė e planifikuar nė Berlin, Gjermani

Edicioni i dytė i njė konference me titull "Islami pėr rinj" do tė mbahet nga Fondacioni Mercator i Universitetit Humboldt nė Berlin, Gjermani.
Sipas degės sė agjencisė IKNA nė Evropė, Departamenti i Senatit pėr Punė, Integrim dhe Ēėshtje tė Grave nė Berlin do tė bashkėpunojnė nė organizimin e konferencės.
Konferenca ėshtė planifikuar tė ketė njė qasje arsimore, kurse programi ka pėr qėllim tė ofrojė njė mundėsi pėr muslimanėt e rinj dhe jo-muslimanėt pėr tė shkėmbyer pikėpamjet dhe pėrvojat e tyre.
Roli i muslimanėve dhe i Islamit nė shoqėri dhe nė jetėn shoqėrore dhe bashkėjetesa nė mes muslimanėve dhe jo-muslimanėve nė Berlin do tė hulumtohen nė kėtė konferencė.
Edicioni i parė i konferencės u mbajt vitin e kaluar dhe edicioni i dytė pritet tė mbahet nė shtator, 2014.

Nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi

=============================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ISLAMI PĖR TĖ RINJ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: