prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHENJAT E RAMAZANIT NĖ AUSTRALI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: SHENJAT E RAMAZANIT NĖ AUSTRALI    Wed Jul 09, 2014 11:13 pm

WOOLWORTHS ju dėshiron konsumatorėve njė urim me "Gėzuar Ramazanin".

Gjigandi i supermarketeve ka promovuar Ramazanin nė shitore nė zonat me popullsi tė madhe myslimane nė Australi.
Nė Sunshine Marketplace Woolworths, postera dhe njė pamje me arra dhe fruta tė thata i pėrshėndet klientėt.
Festivali fetar Islam-mujor pėrfshin agjėrimin nė orėt e ditės.
Por disa konsumatorė janė ankuar pėr promovimin, sipas tyre, kinse, ėshtė fyes dhe jo australian.
Zėdhėnėsi i Woolworthsit, Russell Mahoney tha se promovimi ėshtė duke u zhvilluar nė 239 shitore nė mbarė Australinė.
"Ne festojmė aq shumė festimet ndėrkombėtare qė ėshtė e mundur pėr tė mbėshtetur popullsinė qė ėshtė e ndryshme tė Australisė," tha ai.
Kjo pėrfshinė edhe Virin e Ri Hėnor dhe Pashkėt.
Sekretari i Kėshilli Islamik nė Victoria, Ghaith Krayem, pėrshėndeti promovimin e WOOLWORTHS 'dhe tha se njerėzit qė kundėrshtojnė iniciativa tė tilla e bėjnė kėtė nga injoranca dhe frika e pabazė.
"Ramazani ėshtė njė muaj pėr reflektim dhe rinovim dhe ndoshta ėshtė gjithashtu njė kohė pėr tė gjithė ne qė tė jemi mė afėr njėri-tjetrit mė gjithėpėrfshirės dhe jo tė shtyjmė mė larg njėri-tjetrin."

Burimi: news.com.au
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SHENJAT E RAMAZANIT NĖ AUSTRALI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: