prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DIJETARĖT IRAKIANĖ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: DIJETARĖT IRAKIANĖ...   Wed Jul 09, 2014 11:43 pm

Dijetarėt irakianė dėnojnė shkatėrrimin e xhamive nga ISIL-i

Kuvendi i Dijetarėve tė Irakut i kryesuar nga Halid al-Mulla dėnoi shkatėrrimin e xhamive tė shenjta nga terroristėt e tė ashtuquajturit Shteti Islamik i Irakut dhe Sirisė nė rrethin e Talaafarit.
"Shkatėrrimi i xhamive nga ISIL-i ėshtė nė serinė e krimeve tė tyre qė pėrpiqen tė dėmtojnė cilėsinė e jetės shoqėrore tė komuniteteve tė Irakut", thuhet nė njė deklaratė nga Kuvendi i Dijetarėve tė Irakut, sipas njoftimit tė Agjencisė sė Lajmeve Alforat.
"ISIL-i dyshohet si njė organizatė qė nga formimi i saj ka pėr qėllim pėr tė sulmuar unitetin mes muslimanėve duke nxitur rebelime sektare dhe pėr prezantimin e imazhit tė shtrembėruar tė Islamit," thuhet nė kėtė deklaratė.
"Ne i bėjmė thirrje dijetarėve tė muslimanėve pėr tė denoncuar me forcė krime tė tilla, " thuhet nė fund tė deklaratės.

Burimi: Alforat

======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
DIJETARĖT IRAKIANĖ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: