prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MBI 3.000 VULLNETARĖ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: MBI 3.000 VULLNETARĖ...   Sun Jul 13, 2014 1:38 am

Mbi 3.000 vullnetarė ndihmojnė haxhinjt nė Meke

Mė shumė se 3.000 vullnetarė tė rinj janė duke marrė pjesė, pėr tė nėntėn herė radhazi, nė programin me titull ”Rini e Mekės - nė Shėrbimin tuaj”, njė program pėr tė ndihmuar haxhinjt dhe vizitorėt nė Xhaminė e Madhe.
Halid Al-Vafi, menaxher i programit, tha se vullnetarėt ndihmojė tė moshuarit dhe personat me aftėsi tė kufizuara gjatė Tavafit, rreth Qabesė.
Programi ėshtė duke u drejtuar nga Presidenca e Pėrgjithshme pėr Ēėshtje tė Dy Xhamive tė Shenjta.
Ai tha se vullnetarėt punojnė 24 orė nė ditė nė ndėrrime nė Xhaminė e Madhe.

Burimi: Arab News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MBI 3.000 VULLNETARĖ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: