prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TĖ BURGOSURIT HAFIZĖ TĖ KUR'ANIT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: TĖ BURGOSURIT HAFIZĖ TĖ KUR'ANIT    Sat Jul 19, 2014 11:26 pm

Tė burgosurit u bėnė hafizė, e mėsuan pėrmendėsh Kur’anin

Pesė tė burgosur nė burgun Kezelhisar nė Karaxh, 25 kilometra nė perėndim tė Teheranit, kanė arritur tė mėsojnė pėrmendėsh tė gjithė Kur’anin e Shenjtė.
Pesė tė burgosur u nderuan, para pak kohe, nė njė ceremoni, nga Rexhebali Azhir, pėrfaqėsues pėr ēėshtje kulturore nė burgje, njoftoi agjencia IRNA. Ai shtoi se edhe 200 tė burgosur tė tjerė kanė mėsuar prej njė deri nė 30 xhyza ( njė xhyz =njė e tridhjeta pjesė e Kur’anit) , Librit tė Shenjtė.
Rexhebali Azhir theksoi se veprimtaritė Kur'anore dhe aktivitetet fetare zhvillohen edhe nėpėr burgje, duke thėnė se tė burgosurit lexojnė tė gjithė Kur'anin nė grupe prej 50 vetėsh ēdo ditė.
Zyrtari mė tej theksoi se njohja me Librin e Allahut ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė ecur nė rrugėn e pėrsosjes dhe tė shpėtimit.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
=====================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TĖ BURGOSURIT HAFIZĖ TĖ KUR'ANIT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» HAFIZ ABDULLAH ZEMBLAKU (1891-1960)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: