prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FILLOI TURIZMI HALLALL NĖ JAPONI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: FILLOI TURIZMI HALLALL NĖ JAPONI   Mon Jul 21, 2014 11:23 pm

Filloi turizmi hallall nė Japoni

Dhoma pėr namaz (lutje), shami tė punuara nga mėndafshi vendor dhe mish hallall, i vėrtetuar, janė duke u shfaqur nė Japoni, kėshtu bosėt e turizmit po zgjohen pas kėrkesave tė udhėtarėt, turistėve, myslimanė.
Pėr njė vend kryesisht homogjen me vetėm rreth 100.000 muslimanė, praktikues tė Islamit, kjo do tė thotė me ja mėsyuar rrugės, me sa duket e panjohur, por njė treg nė rritje, i cili do tė dyfishohet pėr nga numri i vizitorėve tė huaj nė vitin 2020, njoftoi agjencia AFP.
"Udhėtarėt myslimanė ende nuk ndjehen rehat kėtu," tha Ibrahim Haxhi Ahmad Bedavi, kreu i kompanisė sė ushqimit Brahim nė Malajzi , pėr agjencinė AFP, nė njė seminar, nė kohėn e fundit, rreth turizmit hallall nė Tokio. "Qeveria duket se e kanė kuptuar kėtė."
Vitin e kaluar, seminare si ky janė mbajtur nė 20 rajone tė ndryshme nė Japoni, ku ishin tė ftuar hotelierė dhe pronarė tė restoranteve pėr tė mėsuar se si tė kujdesėn pėr muslimanėt.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
FILLOI TURIZMI HALLALL NĖ JAPONI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Tėrmet i tmerrshėm nė Japoni
» Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: