prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AEROPLANĖT LUFTARAK IZRAELIT SHKATĖRROJNĖ TRI XHAMI NĖ GAZA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: AEROPLANĖT LUFTARAK IZRAELIT SHKATĖRROJNĖ TRI XHAMI NĖ GAZA   Wed Jul 23, 2014 12:16 am

Aeroplanėt luftarakė izraelitė shkatėrrojnė tri xhami nė Gaza

Aeroplanėt luftarakė izraelitė sulmuan tri xhami nė pjesė tė ndryshme tė Rripit tė Gazės nė sabah tė martėn, nuk raportohet pėr viktima.
Dėshmitarėt okularė thanė se aeroplanėt luftarakė izraelitė gjuajtėn njė numėr tė raketave nė xhaminė al-Shuhada Aksa nė qendėr tė qytetit tė Gazės, e cila u shkatėrrua tėrėsisht. Tė gjitha shtėpitė pėrreth nė xhami janė dėmtuar pėr shkak tė sulmit.
Njė tjetėr sulm nė shėnjestėr kishte xhaminė el-Farouk nė qytetin Rafah, nė jug tė Gazės, njoftojnė banorėt.
Xhamia Al-Abrar nė Deir el-Balah nė qendėr tė Rripit tė Gazės u shkatėrrua plotėsisht nė njė sulm tė tretė, pasi dy raketa u pėrplas nė tė, thanė burimet lokale.
Fushata ushtarake izraelite nė Gaza qė filloi 15 ditė mė parė deri mė tash ka shkatėrruar 40 xhami, 15 prej tyre janė rrafshė me tokė, ndėrsa 25 xhami janė shkatėrruar pjesėrisht, tha Ministria Palestineze e Strehimit dhe Punėve Publike nė njė raport statistikor.

Burimi: Palestine Info
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
AEROPLANĖT LUFTARAK IZRAELIT SHKATĖRROJNĖ TRI XHAMI NĖ GAZA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: