prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MYFTIU I ARABISĖ SAUDITE KUNDĖR PROTESTAVE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: MYFTIU I ARABISĖ SAUDITE KUNDĖR PROTESTAVE    Mon Aug 04, 2014 11:16 pmMyftiu i Arabisė Saudite kundėr protestave pėr Gazėn

Ndėrsa regjimi sionist vazhdon krimet e tij nė Rripin e Gazės me dritėn e jeshile tė perėndimorėve dhe tė disa vendeve arabe, Myftiu i Arabisė Saudite i ka pėrshkruar protestat, demonstratat nė pėrkrahje tė Gazės si akte apo vepra rebele.
Myftiu, Abdel Aziz Shejh tha, gjithashtu, se protestat e mbajtura nė shenjė solidariteti me palestinezėt janė tė padobishme.
Kjo vjen nė kohėn kur ndėrsa njerėzit nė tė gjithė botėn janė duke dalur nėpėr rrugė pėr tė denoncuar krimet e regjimit sionist nė Gaza.
Tė premten, mijėra aktivistė tė paqes mbajtėn njė demonstratė nė qytetin e Nju Jorkut pėr tė protestuar kundėr krimeve tė Izraelit nė Gaza dhe kundėr paraqitjes, mbulimit, tė njėanshėm tė lajmeve, informacioneve qė ata marrin nė mediat amerikane.
Demonstrata janė mbajtur edhe nė Greqi, Francė, Venezuela, Malajzi dhe disa vende tė tjera.
Tė shtunėn, mijėra njerėz u mblodhėn pėrpara Shtėpisė sė Bardhė pėr tė protestuar kundėr pėrkrahjes tė palėkundur tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės pėr Izraelin ndėrsa regjimi sionist vazhdon me fushatėn e saj tė pėrgjakshme ushtarake nė Rripin e Gazės.
Mė shumė se 1.700 palestinezė janė vrarė, duke pėrfshirė gratė dhe fėmijėt, dhe mijėra tė tjerė u plagosėn nga sulmet ajrore dhe tokėsore tė Izraelit kundėr Gazės.

======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MYFTIU I ARABISĖ SAUDITE KUNDĖR PROTESTAVE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: