prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 41 XHAMI TĖ SHKATĖRRUARA NĖ GAZA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: 41 XHAMI TĖ SHKATĖRRUARA NĖ GAZA   Thu Aug 07, 2014 11:26 pm

41 Xhami tė shkatėrruara nė Gaza

Ministria e Ēėshtjeve Fetare e qeverisė sė Hamasit tha se mė shumė se 40 xhami janė shkatėrruar plotėsisht gjatė sulmeve tė regjimit Sionist kundėr Rripit tė Gazės.
Deklarata e Ministrisė shtoi se disa nga 120 xhamitė nė enklavėn bregdetare janė dėmtuar pjesėrisht nga sulmet izraelit, raportoi rrjeti lajmeve Al-Manar.
Ai tha se aeroplanėt luftarakė tė regjimit sionist kanė sulmuar qėllimisht besimtarėt, dhuruesit nė xhami disa herė.
Izraeli po e bombardon Rripin e Gazės me sulme tė vazhdueshme ushtarake qė nga data 8 korrik 2014.
Sulmet e vazhdueshme nga qielli, nga deti dhe nga toka tė Izraelit deri mė tani kanė vrarė tė paktėn 1.712 banorė dhe kanė plagosur mbi 9.080 tė tjerė, sipas burimeve palestineze.

Burimi: iqna.ir/fa/News
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
41 XHAMI TĖ SHKATĖRRUARA NĖ GAZA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: