prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 OFENSIVA KUNDĖR GAZĖS KA DĖSHTUAR...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: OFENSIVA KUNDĖR GAZĖS KA DĖSHTUAR...   Sun Aug 10, 2014 1:42 am

Ofensiva kundėr Gazės ka dėshtuar thonė 60% e izraelitėve

Sipas njė ankete tė re, mė shumė se 60 pėr qind e sionistėve besojnė se ofensiva mujore nga forcat tokėsore, detare dhe dhe ajrore tė Tel Avivit kundėr Rripit tė Gazės tė bllokuar ka dėshtuar pėr tė arritur qėllimet e veta.
Sipas Press TV, sondazhi i fundit nga ana e Institutit tė regjimit izraelit, Panels Politics, zbulon se 66 pėrqind e hebrenjve qė jetojnė nė Palestinėn e okupuar beson se lufta nuk ka arritur objektivat e saj.
Kjo ndodhi sepse forcat e regjimit izraelit u tėrhoqėn nga Gaza, duke pretenduar se ata kanė arritur objektivat e tyre, duke pėrfshirė edhe shkatėrrimin e tuneleve ndėrkufitare nė Gaza.
Kryeministri i regjimit sionist, Benjamin Netanjahu kishte pėrshėndetur ofensivėn nė Gaza si tė suksesshme.
Ismail Hanijeh, njė udhėheqės i lartė i Hamasit, tha se palestinezėt ishin nė anėn fitimtare nė luftė me Izraelin nė Rripin e Gazės. Ismail Hanijeh i bėri kėto komente nė njė deklaratė, duke thėnė se luftėtarėt e rezistencės janė fituesit e vėrtetė kundėr tė regjimit izraelit nė territorin palestinez.

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
===============================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
OFENSIVA KUNDĖR GAZĖS KA DĖSHTUAR...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: