prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kur'ani i pėrkthyer nė anglisht...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kur'ani i pėrkthyer nė anglisht...   Thu Sep 25, 2014 3:49 am


Kur’ani i pėrkthyer nė anglisht i dhurohet kryetarit tė Kėshillit Evropian

Myftiu i Egjiptit i ka dhuruar njė kopje tė Kur'anit, pėrkthim nė anglisht, kryetarit tė Kėshillit Evropian, Herman Van Rompuy.
Sheuvki Ibrahim Abdel-Karim Allam ja prezantoi, ja dhuroi, pėrkthimin e Librit tė Shenjtė, Kur’anin, Herman Van Rompuy gjatė njė takimi nė kryeqytetin belg, nė Bruksel.
Vizita e Myftiut, Abdel Karim Allam ka pėr qėllim pėrmirėsimin e imazhit tė shtrembėruar tė Islamit nė Evropė.
Nė kėtė takim, Myftiu, Allam, tha se Dar-al-Ifta e Egjiptit (qė ėshtė pėrgjegjės pėr lėshimin e dekreteve-Fetvave- fetare) ėshtė e gatshme pėr tė bashkėpunuar nė paraqitjen e Islamit tė vėrtetė pėr evropianėt.
Ai theksoi se Dar-al-Ifta dhe Qendra Islamike Al-Az-har kundėrshtojnė terrorizmin dhe dhunėn nė emėr tė fesė.
Myftiu, Allam, gjithashtu, theksoi se i ashtuquajturi Shteti Islam nė Irak dhe Levant (ISIL) nuk ka tė bėjė fare me Islamin.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kur'ani i pėrkthyer nė anglisht...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: