prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ēfarė po ndodh nė Lindjen e Mesme?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Ēfarė po ndodh nė Lindjen e Mesme?   Mon Sep 29, 2014 3:50 am

Ēfarė po ndodh nė Lindjen e Mesme?

"A jeni tė hutuar nga ajo qė po ndodh nė Lindjen e Mesme? Mė lejoni tė shpjegoj.
Ne mbėshtesim Qeverinė e Irakut kundėr “Shtetit Islamik” (IS / ISIL / ISIS). Ne nuk e pėlqejmė Shtetin Islamik, por Shteti Islamik pėrkrahet nga Arabia Saudite tė cilin ne e pėlqejmė.
Ne nuk e pėlqejmė presidentin Assad nė Siri. Ne mbėshtesim luftėn kundėr tij, por nuk e pėlqejmė Shtetin Islam, i cili, gjithashtu, po lufton kundėr tij.
Ne nuk e pėlqejmė Iranin, por qeveria iraniane pėrkrah Qeverinė e Irakut kundėr Shtetit Islam. Pra, disa nga miqtė tanė pėrkrahin armiqtė tanė dhe disa nga armiqtė tanė janė miqtė tanė, dhe disa nga armiqtė tanė janė duke luftuar armiqtė tanė tė tjerė, tė cilėt ne nuk duan tė humbasin, por ne nuk duam qė armiqtė tanė tė cilėt janė duke luftuar armiqtė tanė tė fitojnė.
Nėse njerėzit qė ne duam tė humbasin janė tė humbur, ata mund tė zėvendėsohen nga njerėz qė na pėlqejnė edhe mė pak. Dhe, e gjithė kjo ka filluar nga ne kur pushtuam njė vendi pėr t’i dėbuar terroristėt tė cilėt nuk kanė qenė nė fakt atje derisa ne shkuan pėr t’i pėrzėnė ata jashtė –A po kuptoni tani? "

Aubrey Bailey, Fleet, Hants
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēfarė po ndodh nė Lindjen e Mesme?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:URIME DHE GĖZUAR DITĖLINDJEN VLERĖ, O MBESA IME PLOT VLERĖ!
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» GĖZUAR VLLA DITĖLINDJEN TĖNDE
» Agim Gashi: URIME DITĖLINDJEN NXHMIJE PAGARUSHA - BILBILI I KĖNGĖS

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: