prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bukuroshja belge pėrqafoi Islamin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Bukuroshja belge pėrqafoi Islamin    Mon Sep 29, 2014 10:37 pm

Bukuroshja belge pėrqafoi Islamin

Lindsey Van Gele tha se e ka pėrqafuar Islamin, kur ajo u martua me futbollistin belg, Mamoutou N'Diaye, i cili ėshtė me prejardhje nga Mali.
Ish-kandidatja pėr Miss Belgjika nė vitin 2012, Lindsey Van Gele, thuhet se e ka pėrqafuar Islamin dhe tani ajo quan veten Aisha.
Sipas agjencisė Morocco World News, ajo e bėri kėtė zgjedhje, tė pėrqafon Islamin, tė bėhet muslimane, pas martesės me futbollistin belg, Mamoutou N'Diaye, i cili ėshtė me origjinė nga Mali, katėr vjet mė parė.
"Unė u bėra muslimane kur Mamoutou kėrkoi dorėn time. Njė martesė civile nuk ishte e mjaftueshme pėr mua. Pėr mė tepėr, kam kėrkuar pėr tė mė pėrkrahur tė bėhem myslimane, "i ka thėnė Van Gele agjencisė Het Laatste NIEUWS.
Edhe pse ajo tha se ajo e ka pėrqafuar Islamin, nė tė vėrtetė ajo e ka pranuar dy vjet mė parė, por vetėm kohėt e fundit lajmi u bė publik nė lidhje me konvertimin e saj nė Islam.

Burimi: World Bulletin
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bukuroshja belge pėrqafoi Islamin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: