prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njė burrė egjiptian ka 10 fėmijė, tė gjithė hafizė tė Kur'anit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Njė burrė egjiptian ka 10 fėmijė, tė gjithė hafizė tė Kur'anit    Wed Oct 01, 2014 11:52 pm

Njė burrė egjiptian ka 10 fėmijė, tė gjithė hafizė tė Kur'anit

Ibrahim Ahmed, njė burrė qė jeton nė provincėn Al Sharkia, nė Egjipt, ka pesė djem dhe pesė vajza, tė gjithė janė hafizė tė Kur’anit tė Shenjtė.
Nė njė intervistė me revistėn “Akidati Magazine”, ai tha se kjo ėshtė pėr shkak tė dashurisė sė tij pėr librin e Allahut qė ai vendosi tė stimulojė fėmijėt e tij pėr tė mėsuar Kur'anin pėrmendėsh.
Ibrahim Ahmed, i njohur nė Egjipt si Abu al-Mashajikh (babai i veprimtarėve tė tė shquar tė Kur'anit), e pėrshkroi kėtė si njė Bekim Hyjnor kur i sheh tė gjithė fėmijėt e tij nė mėnyrė tė angazhuar pėr rreth Kur’anit, Librit tė Shenjtė.
Ai shpreson se bijtė e tij Ahmedi, Muhammedi, Ibrahim, Nuriu dhe Jusufi do tė bėhen dijetarė tė Kur'anit.
Njė nga djemtė e tij, Ahmedi, fitoi ēmimin e parė nė Garat Ndėrkombėtar Kur’anore tė zhvilluara nė Arabinė Saudite disa vite mė parė.
Nė Egjipt, familja e tij ėshtė quajtur si "Mrekulli e Shekullit XXI" dhe disa thonė se arritja e tyre duhet tė pėrfshihet, tė shėnohet nė Librin e Rekordeve Botėrore tė Guinness-it.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė burrė egjiptian ka 10 fėmijė, tė gjithė hafizė tė Kur'anit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bėhu burrė dhe kthema Erionin
» Pirro Ēako: Ju rrėfej 25 vitet me Invėn, nuk ia fal lidhjen e shpejtė me njė burrė tjetėr
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: