prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Radio Kur’ani, Radio Stacioni mė popullor nė Egjipt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Radio Kur’ani, Radio Stacioni mė popullor nė Egjipt    Sun Oct 05, 2014 2:09 am

Radio Kur’ani, Radio Stacioni mė popullor nė Egjipt

Gjatė muajit tė shenjtė tė Ramazanit (29 qershor - 28 korrik), Radio Kur'ani ishte radio stacioni mė i njohur, mė i dėgjuar, mė popullor nė nė Egjipt, sipas njė sondazhi.
Anketa ėshtė realizuar nga zyra e marrėdhėnieve me publikun e Shoqatės Egjiptiane tė Radios dhe Rrjeteve Televizive, sipas raportit tė agjencisė el-Bawaba News.
Abdul Halik Jusuf, njė zyrtar i shoqatės, tha se sipas sondazhit, 97.5 pėr qind e dėgjuesve tė radios thanė se kanė dėgjuar programet e Radio Kur’anit gjatė muajit tė Ramazanit.
Ai tha se programet nė Kėndimin e Kur'anit, me Tertil dhe Texhvid, si dhe ato programe ku flitej pėr parimet islame ishin mė tė popullarizuarat nė mesin e programeve tė Radio Kur'anit.
Radio Kur’ani i Egjiptit ishte pėrzgjedhur si radio stacioni me numrin mė tė madh tė dėgjuesve gjatė muajit tė Ramazanit tė vitit tė kaluar, gjithashtu.
Egjipti ėshtė njė vend me shumicė musliman me njė histori tė rėndėsishme tė veprimtarive Kur'anore, sidomos nė fushėn e kėndimit tė Kur'anit.
Egjipti ka prezantuar nė Botėn Muslimane disa nga kėnduesit mė tė njohur dhe mė popullor tė Kur'anit duke pėrfshirė Abdul Bassit Abdul Samad, Muhammed Siddik El-Minshavi, Mustafa Ismail dhe Muhammed Rifat.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Radio Kur’ani, Radio Stacioni mė popullor nė Egjipt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė nderuar/a kudo qe jeni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: