prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njė Unversitet i Ri Islamik

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Njė Unversitet i Ri Islamik   Wed Oct 08, 2014 1:05 am


Turqia do tė themelon Universitetin e ri Islamik nė Stamboll

Udhėheqėsi i Departamentit pėr Ēėshtjet Fetare tė Turqisė, Mehmet Gormez, tha se Turqia ėshtė duke planifikuar themelimin e universitetit tė ri Islamik nė Stamboll.
Duke folur nė njė konferencė shtypi nė Zyrėn Menaxhuese pėr Haxhinjt nė Mekė, ku ai ėshtė duke i udhėhequr njė grup tė haxhinjve turq nė haxh, Mehmet Gormez tha, "Ne duam tė themelojmė njė Universitet Islamik Ndėrkombėtar nė Stamboll dhe ky ėshtė njė projekt i rėndėsishėm pėr njerėzimin. "
"Dijetarėt e diplomuar nė universitetin si ky do tė jenė pjesė e zgjidhjes nė vend se burimi i problemit," shtoi ai.
Mehmet Gormez tha, "Departamenti i Ēėshtjeve Fetare ka themeluar fakultete, nė bazė tė marrėveshjeve dypalėshe, nė disa vende tė botės. Ne jemi duke planifikuar pėr tė dhėnė mėsim nė gjuhėn angleze, arabe dhe nė gjuhėn persiane."

Burimi: World Bulletin
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė Unversitet i Ri Islamik
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani:Kushtrim pėr shpėtim nga rreziku i ekstremizmit islamik,qė vepron nė mėnyrė perfide kundėr kombit shqiptar
» Kastriot Myftaraj: Njė ditė, Perėndimi do t' u thotė shqiptarėve se duhet tė luftojnė fundamentalizmin islamik
» Rrezart Kalaja:Reagim kundėr shqipfolėsit Ismet Hasanit militant i ekstremizmit islamik!
» Ilir Dardani: Salih Islamik GjakPrishur Kabashit
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: