prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Al-Az’hari do tė themelon Kolegjin e Shkencave Islame nė Ēeēeni

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Al-Az’hari do tė themelon Kolegjin e Shkencave Islame nė Ēeēeni    Sat Oct 11, 2014 10:36 pm

Al-Az’hari do tė themelon Kolegjin e Shkencave Islame nė Ēeēeni

Qendra Islame al-Az’har e Egjiptit ka nė plan pėr tė themeluar njė Kolegj tė Shkencave Islame nė Republikėn Ruse tė Ēeēenisė.
Sipas tė pėrditshmes el-Javm el-Sabi, themelimi i kolegjit pritet tė fillojė brenda disa ditėsh.
Vendimi pėr themelimin e kolegjit erdhi pas njė vizite tė Myftiut tė Ēeēenisė nė Egjipt nė fillim tė kėtij viti.
Gjatė vizitės, Myftiu i Ēeēenisė u takua me njė numėr zyrtarėsh tė al-Az’harit, pėrfshirė edhe Ahmed el-Tajib, Shejhun e al-Az’harit.
Shejh Ahmed el-Tajib nė atė takim shprehu gatishmėrinė e Qendrės Islame pėr tė ndihmuar muslimanėt nė Ēeēeni nė mėsimin e gjuhės arabe dhe shkencat islame.
Ēeēenia ėshtė republikė ruse, ku mė shumė se 95 pėr qind e popullsisė ėshtė muslimane.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi,Gjakovė

======================================================Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Al-Az’hari do tė themelon Kolegjin e Shkencave Islame nė Ēeēeni
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fjalė tė Urta - ISLAME
» Vrasjet dhe masakrimet e femrave me ligjet islame
» Gjergj-Bajram Kabashi: Ēka ėshtė duke kujtuar kreu i Bashkėsisė Islame tė Kosovės
» Qendrat islame nė Gjermani ishin bartėse tė shumė organizimeve kombėtare
» U mbajt Kuvendi i Unionit tė Qendrave Shqiptare Islame nė Gjermani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: