prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ekspozitė e kaligrafisė islame u hap nė Washington

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Ekspozitė e kaligrafisė islame u hap nė Washington    Wed Nov 05, 2014 1:06 am

Ekspozitė e kaligrafisė islame u hap nė Uashington

Njė ekspozitė e re e kaligrafisė islame, nė pėrvjetorin e lindjes sė Pejgamberit, Muhammedit (s.s.), u hap nė ambasadėn turke nė Uashington tė premten.
Ekspozita, "Dashuria pėr Pejgamberin" paraqet ajete nga Kur’ani, veprat e Profetit Muhammed (a.s.).
Me rastin e hapjes sė Ekspozitės, ambasadori i Turqisė nė Uashington, Serdar Kiliē tha:
"Kjo ekspozitė ėshtė mjaft kuptimplote dhe filloi me kohė nė paraqitjen e Islamit nėpėrmjet ajeteve kur’anore dhe veprat e pejgamberit tonė, ndėrsa Islami dhe vlerat e tij janė abuzuar dhe keqinterpretuar nė botė, veēanėrisht nė Lindjen e Mesme. "
Ekspozita sė pari ėshtė hapur nė New York muajin e kaluar.
Ekspozita ”Dashuria pėr Pejgamberin” do tė qėndron e hapur pėr vizitorėt deri mė 21 nėntor 2014.

Burimi: World Bulletin
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
======================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ekspozitė e kaligrafisė islame u hap nė Washington
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fjalė tė Urta - ISLAME
» Vrasjet dhe masakrimet e femrave me ligjet islame
» Gjergj-Bajram Kabashi: Ēka ėshtė duke kujtuar kreu i Bashkėsisė Islame tė Kosovės
» Qendrat islame nė Gjermani ishin bartėse tė shumė organizimeve kombėtare
» U mbajt Kuvendi i Unionit tė Qendrave Shqiptare Islame nė Gjermani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: