prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Botime tė reja: "55 Ilahi-Poezi-Fetare-Atdhetare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Botime tė reja: "55 Ilahi-Poezi-Fetare-Atdhetare   Thu Nov 06, 2014 11:02 pm

Botime tė reja:
Doli nga shtypi libri me titull:
”55 – ILAHI-POEZI- FETARE ATDHETARE”


Autor:
Mexhid YVEJSI

Redaktor:
Daut IBRAHIMI

Recensentė:
Faik MIFTARI
Dr. Halil IBRAHIMI

Redaktor gjuhėsor:
Mexhid YVEJSI

Ballina dhe pėrkujdesja kompjuterike:
ARDI-GRAPHIC

Shtypi:
ERPO PRINT

Gjakovė, 2015

Libri ka kėtė pėrmbajtje:

PARATHĖNIE .............
FJALA E DĖSHMISĖ ....
KUR’ANI - FJALA E ZOTIT......
FEJA ISLAME.....
PĖRKUJTIM DHE FALĖNDERIM....
LAVDI ZOTIT....
MĖSHIRA E NJERĖZIMIT...
SHPIRTĖRAT FALĖNDERUES ...
KUSH LINDI SOT?......
VATRA FAMILJARE....
ZEMRA BESIMTARE
LUMI I TURBULLT
DRITA NJERĖZORE DHE DRITA HYJNORE
ZOTIN MOS E HARRO
NJOHJA E PANJOHUR
ZOTI ĖSHTĖ NJĖ
BESIMI
GJUHA HYJNORE
BOTA,LOTI DHE ZOTI
PRANIMI I LUTJEVE
Ē’ĖSHTĖ KUR’ANI ?
MIRĖ SE NA VJEN RAMAZANI
ERDHI RAMAZANI
Ē’ĖSHTĖ KY MUAJ - RAMAZANI?
ATY KU KA RAMAZAN
SI TĖ JETOJMĖ NĖ RAMAZAN?
MUAJI I RAMAZANIT- MUAJI I KUR’ANIT
LIRIA DHE ROBĖRIA
KUR MENDOJ PĖR KOSOVĖN
ĒFARĖ LIRIE
PALLATI I KULTURĖS
ZOTIN NUK E BRAKTISĖT
KOSOVĖS I FALĖT NJĖ DIELL…
PIKA DY DĖSHIRA
KOSOVA DO T'JETĖ VARRI I TYRE
FLUTURIMI I FUNDIT ME DALLĖNDYSHET
ĖSHTĖ NJĖ DASHURI
SI E PĖRJEOVA LUFTĖN ?
LUM SHQIPNIJA PĖR KĖTĖ BURRĖ
DĖSHMORIT-SHEHIDIT
PREJ ZGJIMIT NĖ ZGJIM
XHAMIA E HADUMIT
MEDRESEJA E MADHE E GJAKOVĖS
BESIMI, UDHĖZIMI DHE MJAFTIMI
LOTI, DHIMBJA DHE ZOTI
ĒFARĖ ĖSHTĖ PALESTINA?
ĒFARĖ THA POETI - DIN MEHMETI
SHĖNIME PĖR AUTORIN: MEXHID YVEJSI

====================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Botime tė reja: "55 Ilahi-Poezi-Fetare-Atdhetare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Forumi Kulturor :: Libra-
Kėrce tek: