prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Plaka 72 vjeēare hafize e Kur'anit, u nderue nė Palestinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Plaka 72 vjeēare hafize e Kur'anit, u nderue nė Palestinė   Wed Nov 19, 2014 11:01 pm

Plaka 72-vjeēare, hafize e Kur’anit, u nderua nė Palestinė

Njė grua palestineze e cila pati sukses pėr tė mėsuar pėrmendėsh tėrė Kur'anin nė moshėn 72 u nderua nė njė ceremoni nė Bethlehem, Palestinė.
Sipas agjencisė sė lajmeve Ma'an, Haxhia Merjem Hassan Seleme 'Alaavi (Um' Adnan) ėshtė gruaja mė e vjetėr qė e ka mėsuar Kur'anin e Shenjtė nga Provinca e Bethlehemit.
Ceremonia u organizua nga Shoqata e Jetimėve tė Bethlehmit tė kryesuar nga Nail 'Abdul Rahman.
Ai shprehu nderin dhe respektin e tij pėr pakėn 72 vjeēare dhe vuri nė dukje se ajo ka vepruar me tė vėrtetė sipas hadithit tė famshėm tė Pejgamberit (a.s.) qė thotė:
”Kėrkoni diturinė nga djepi nė varr.”
Duke shtuar se tė mėsuarit nuk ėshtė i kufizuar nė njė moshė tė caktuar apo vend, ai tha se kjo plakė e nderuar ėshtė shembull - model pėr shoqėrinė palestineze.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
===================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Plaka 72 vjeēare hafize e Kur'anit, u nderue nė Palestinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: