prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Programe TV Kur'anore nė Qendrat Mjekėsore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Programe TV Kur'anore nė Qendrat Mjekėsore   Mon Nov 24, 2014 10:43 pm

Programe TV Kur'anore nė Qendrat Mjekėsore

Ministria e Shėndetėsisė e Arabisė Saudite ka kėrkuar nga qendrat mjekėsore dhe shėndetėsore tė vendit pėr tė paraqitur programe televizive Kur'anore pėr pacientėt.
Sipas faqes watan-online website, Zyra Udhėzuese e Ministrisė pėr Ēėshtje Fetare njoftoi se shpirtėrorja e plotėson terapinė fizike tė pacientėve.
Ėshtė raportuar se zyra ka pajisur kohėt e fundit qendrat mjekėsore nė Provincėn Ha'il Province me TV nė mėnyrė qė tė ndihmojė pacientėt me programet fetare.
Rezultatet e shumė studimeve shkencore kanė vėrtetuar ndikimin pozitiv tė lutjeve dhe leximi i Kur'anit tė Shenjtė ndikon nė mirėqenien shėndetėsore.
Kur'ani i Shenjtė, nė Surėn El-Isra: 82, thotė:
” Ne shpallim nga Kur'ani atė qė ėshtė shėrim dhe mėshirė pėr besimtarėt...".

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

=================================================
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Programe TV Kur'anore nė Qendrat Mjekėsore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: