prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kur'ani pėr tė gjithė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kur'ani pėr tė gjithė   Tue Dec 02, 2014 10:53 pm

"Kur'ani pėr tė gjithė"

Mesazhi i paraqitur nė stacionet e autobusėve nė Bangalore, Indi

"Kur'ani pėr tė gjithė " mesazhi i paraqitur nė stacionet e autobusėve dhe nė vendet e shquara nė Bangalore City, nė Indi.
Kur mesazhi i davetit ”Kur’ani pėr tė gjithė” u paraqitė pėr herė tė parė nė tė gjithė qytetin Bangalore, nė mė shumė se dhjetė stacione tė autobusėve, mijėra jo-myslimanė thirrėn dhe vizituan Qendrėn Selam dhe morrėn dhuratė paketa me Kur’an nga Qendra Salam.
Qendra Salaam nė Bangalore, ėshtė e angazhuar nė paraqitjen, shpėrndarjen e Kur'anit, nė mesin e jo-muslimanėve. Ajo ka paraqitur mėsimet e Islamit, tė Kur’anit dhe tė Profetit Muhammed (a.s.) pėr mijėra njerėz. Ajo i largon mitet rreth muslimanėve nė mėnyrė qė tė ndėrtojnė mirėkuptim pozitiv dhe tė nxisin marrėdhėnie vėllazėrore.
Fushata e Qendrės Selam ”Kur'ani pėr tė gjithė” ishte jashtėzakonisht e suksesshme nė pėrcjelljen e mesazhit Kur'anor pėr profesionistė tė tillė si mjekėt, zyrtarė tė policisė, mėsuesė, avokatė, gjyqtarė, akademikė, intelektualė, profesionistė tė ndryshėm dhe studentė.


Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kur'ani pėr tė gjithė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SAGA IME - DANKE ALLE! JU FALEMINDERIT TĖ GJITHĖVE!Dosjer nga AGIM GASHI
» Frank Shkreli:TĖ GJITHĖ PĖR MARK GJONAJ-N MĖ 13 SHTATOR
» Murat Gecaj: Mbyllet Gazeta "Mėsuesi" - Nderim pėr gjithė drejtuesit, redaktorėt dhe bashkėpunėtorėt
» SAGA IME - DANKE ALLE! JU FALEMINDERIT TĖ GJITHĖVE!
» Asllan Dibrani: Diaspora Shqiptare nė Gjermani e shqetėsuar pėr gjendjen aktuale gjithėkombėtare!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: