prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Muhammed emri mė popullor nė Angli

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Muhammed emri mė popullor nė Angli   Fri Dec 05, 2014 1:38 am

Muhammed emri mė popullor nė Angli

Faqja, website, Baby Centre UK, Angli, ka zbuluar se ėshtė nė rritje pėr 27 vende nga viti i kaluar, emri Muhamed kryeson listėn e emrave tė vitit 2014.
Pas emrit Muhammed, vijnė emrat Oliver dhe Jack, ndėrsa emrat me prejardhje mbretėrore kanė rėnė nga popullaritet, si emri George aktualisht, ka rėnie nga popullariteti qė nga lindja e Princit George tek Duka dhe dukeshat e Kembrixhit tė vitit tė kaluar, raportoi revista The Times.
Tė dhėnat tregojnė njė trend nė rritje me emrat arabe, nė veēanti janė emrat Ali dhe Ibrahim qė dėshmohen nė tabelėn e renditjes si dhe emri Nur qė u ngrit nė numrin 29 ndėr 100 emrat mė tė popullarizuar. Emrat me prejardhje biblike si emrat Jakobi, Noeu dhe Gabrieli pėr djemtė, dhe Abigaile, Elizabeth dhe Eva pėr vajzat vazhdojnė tė qėndrojnė nė popullaritet.


Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Muhammed emri mė popullor nė Angli
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si do tė ishte emri i juaj nė japonisht?
» Faruk TASHOLLI: DHIFQAT E KOSOVĖS - Satirė nė stilin popullor
» Historiografia pėr emrin Kosovė-Kosova
» Dibran Demaku: Tregimi pėr vėllezėrit dhe livadhin
» Ekskluzive: Intervistė me Kėngėtarin, kompozitorin, Poetin dhe Publicistin, Demir Krasniqi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: