prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Muslimani i parė kapiten i policisė nė Boston SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi



Numri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Muslimani i parė kapiten i policisė nė Boston SHBA   Mon Dec 08, 2014 12:40 am

Muslimani i parė kapiten i policisė nė Boston, SHBA

Departamenti i Policisė nė Boston ka pėruruar muslimanin e parė kapiten tė policisė. Nė detyrėn e tij tė re, Hasib Hussein, dėshiron qė oficerėt e tij tė shėrbejnė si ambasadorė tė Departamentit duke shkuar nė shkolla dhe lexojnė pranė fėmijėve.
Si polic i Bostonit, Kapiteni Hasib Hussein, njė ish-mėsues shkence dhe njė besimtar i fortė, merr udhėheqjen e policisė nė Mattapan, si kapiten i parė musliman nė departamentin e policisė, ai planifikon qė oficerėt e tij nė ecin kėmbė jo vetėm rrugė, por edhe nė korridoret e shkollės.
Pėrurimi i Husseinit e bėn atė muslimanin nė nivelin mė tė lartė nė departamentin e policisė dhe njė nga tre kapitenėt e pakicave.
"Pėrurimi pėr kapitenin Hasib Hussein shkon direkt nė pėrkushtimin tim pėr ta bėrė departamentin e policisė mė shumė refleksivė nė komunitetin ku ne shėrbejmė," tha komisioneri i policisė ,William Evans, nė njė deklaratė.
"Kjo ėshtė njė ditė historike dhe njė nder pėr mua qė tė promovojė kapitenin e parė musliman zezak nė stafit tim tė komandės."
Si kapiten i parė musliman i departamentit, tha ai, ai mendon se ai mund tė frymėzojė muslimanėt e rinj pėr t'u bashkuar me forcat policore dhe do tė shėrbejnė si ambasadorė pėr njė besim qė shpesh ėshtė parė negativisht.
"Unė mund tė bėhem njė zė qė denoncon dhunėn, dhe njerėzit duhet tė dinė se 1.6 miliard muslimanė nė botė janė si ata," tha Kapiteni, Hasib Hussein.
”Unė shpresoj qė tė bėhem zėri qė flet e dėgjohet lartė.”

Burimi: Islamicvoice
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė
=====================================================


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Muslimani i parė kapiten i policisė nė Boston SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dezerton shefi i policisė ushtarake tė Sirisė
» Hamburg: Qeni i policisė kafshon hajdutin shqiptar
» Dritan Dajti, studenti qė u kthye nė frikėn e policisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: