prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kancelarja gjermane kritikon protestat kundėr Islamit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Kancelarja gjermane kritikon protestat kundėr Islamit   Thu Jan 01, 2015 9:58 pm

Kancelarja gjermane kritikon protestat kundėr Islamit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u bėri thirrje gjermanėve tė largohen nga nga njė lėvizje nė rritje e protestuesve anti-muslimane, duke i quajtur ate raciste, plot urrejtje, dhe tha se ekonomia mė e madhe e Evropės duhet tė mirėpres njerėzit qė largohen nga konflikti dhe lufta.
Shumė gjermanė janė tė shqetėsuar nė lidhje ardhjen e njė numri tė madh tė azilkėrkuesve, shumica nga Siria, qė vijnė nė Gjermani. Njė lėvizje e re, Evropianėt Patriot Kundėr Islamizimit tė Perėndimit (PEDIGA), ėshtė duke mbajtur mitingje javore nė qytetin lindor tė Gjermanisė, nė Dresden.
Duke iu referuar protestave qė ndodhėn para rėnies sė Murit tė Berlinit, zonja Angela Merkel tha:
"Sot shumė njerėz janė pėrsėri duke thirrur tė hėnėn:
" Ne jemi populli 'Por nė fakt ata do tė thonė: ju nuk i pėrkisni - pėr shkak tė ngjyrės sė lėkurės tuaj, ose fesė tuaj, raportoi Reuters.
"Pra, unė them qė tė gjithė qė shkojnė nė demonstrata tė tilla:
Mos shkoni pas atyre qė ju thėrrasin juve! Pėr arsye se shumė shpesh ka paragjykime, tė ftohtėsi, madje urrejtje, nė zemrat e tyre!".

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi
======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kancelarja gjermane kritikon protestat kundėr Islamit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muharrem Sfarqa: Njė libėr i ri pėr Kosovėn nė gjuhėn Gjermane
» Nafi Ēegrani: Demant kundėr ''komentit'' tė njė spiuni tė fshehur
» Gaztori Erion Veliaj, gėlbaza shpifėse e Edi Ramės kundėr tė majtės shqiptare
» Asllan Dibrani:Kushtrim pėr shpėtim nga rreziku i ekstremizmit islamik,qė vepron nė mėnyrė perfide kundėr kombit shqiptar
» Gold Ag publikon kėngėn 'Shqiptari 2', kritikon shumė figura ndėr to edhe Kadaren dhe Lamėn (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: