prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Sun Jan 04, 2015 12:07 am

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore pėr tė rinjtė e Palestinės

Njė Qendėr Kompjuterike Kur’anore ėshtė hapur pėr tė rinjtė palestinezė nė kampin Khan Junis me qėllim pėr tė identifikuar talentė Kur’anor nga brezi i ri dhe tė promovojnė aftėsitė e tyre Kur'anore.
Sipas faqes sė internetit tė Khan Yunis Dar-ul-Kur'an, objektivi kryesor i qendrės ėshtė pėr tė plotėsuar nevojat bazė tė refugjatėve palestinezė, veēanėrisht tė rinjve, pėr t'u njohur me teknologjitė moderne.
Qendra ofron njė mundėsi pėr njerėzit, tė cilėt jetojnė njė jetė tė vėshtirė nė kamp, pėr tė marrė pjesė nė kurse arsimore online dhe tė informohen nga tė dhėnat e fundit arsimore dhe shkencore.
Qendra ka nė plan pėr tė organizuar tė rinjtė qė tė pėrfshihen nė veprimtari Kur'anore, tė mėsojnė pėr metodat kėrkimore dhe pėr t’i nxitur aftėsitė e tyre pėr tė kėrkuar fusha tė ndryshme Kur'anore duke aplikuar teknologjitė moderne.
Arti dhe aktivitet sportive, gjithashtu, janė planifikuar nė mesin e programeve tė qendrės.
Kampi Khan Junis u krijua pas luftės Arabe-Izraelite nė vitin 1948, ku ishin strehuar rreth 35.000 refugjatė palestinezė.
Mė 3 nėntor 1956, kampi dhe qyteti i Khan Junis u pushtua nga Sionistėt. Nė operacionin qė pasoi, rreth 275 vetė u vranė, duke pėrfshirė edhe 140 refugjatė nga kampi.
Sipas Organizatės tė Kombeve tė Bashkuara pėr Refugjatėt shumė nga banorėt e kampit kanė humbur shtėpitė e tyre si rezultat i veprimeve ushtarake nga ana e forcave ushtarake tė regjimit Sionist.

Burimi: IQNA News
Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovė

======================================================

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nėna, qendra e gjithēkaje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: