prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Futbollisti gjerman: Islami ndryshoi jetėn time

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Futbollisti gjerman: Islami ndryshoi jetėn time   Fri Mar 20, 2015 1:24 am

Futbollisti gjerman: Islami ndyshoi jetėn time

Futbollisti gjerman, Danny Blum, i cili kohėt e fundit ka njoftuar se ka pėrqafuar Islamin, thotė se feja e ka ndryshuar jetėn pėr mė mirė.
Para se tė konvertohej, ai nuk ishte i kėnaqur me jetėn e tij.
Disa javė mė parė, ai e mori vendimin pėr tė pėrqafuar Islamin, duke u bashkuar fenė Islame e cila ka rritjen mė tė shpejtė nė botė, njoftoi Agjencia IINA.
"Tė jetosh nė prehėr tė luksit. Ēdo fundjavė hallakamė. Kurrrfarė pėrgjegjėsie pėr ndonjė gjė. Dhe ēfarė nė tė vėrtetė vjen pas daljes nė pension? "Kėto pyetje i erdhėn Danny Blum-it ndėrsa ai ishte ulur nė shtėpi.
"Kam mėsuar pėr Islamin nėpėrmjet miqve tė mi dhe mė pas studiova libra pėr fenė dhe bėra disa hulumtime online. Dhe mė nė fund kam ardhur nė pėrfundim se kjo ėshtė ajo qė unė kam qenė duke kėrkuar, "deklaroi ai.
"E pranova Islamin si besimin tim dhe unė jam i sigurt se kjo ėshtė mėnyra mė e mirė e jetės", theksoi lojtari e klubit FC Nürnberg.
Danny Blum mė tej e pėrshkroi Islamin si njė fe e shpresės dhe e forcės, duke thėnė:
"Islami mė dha forcė. Lutja, namazi e qetėsoi shpirtin tim. "
Danny Blum u bashkua me klubin FC Nürnberg nė Bavari nė muajin korrik, 2014. Ekipi luan nė Divizionin e Dytė tė futbollit profesional nė Gjermani, Bundesligė.
Qė atėherė, ai falet pesė herė nė ditė dhe han ushqim hallall. Kur prindėrit u informuan me vendimin e tij, lojtari 24-vjeēar tha se ata nė fillim ishin tė frikėsuar.
"Ata janė tė krishterė tė devotshėm. Por shpejt ata thanė se unė duhet tė shkojė nė atė rrugė, nėse unė besoj se ėshtė e drejtė, "tha ai.

Burimi: Media e Lirė
================================================== ====
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Futbollisti gjerman: Islami ndryshoi jetėn time
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: