prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Radio Gjermane transmeton program me komente tė Kur’anit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Radio Gjermane transmeton program me komente tė Kur’anit   Fri Mar 27, 2015 1:53 pm

RADIO GJERMANE TRANSMETON PROGRAM ME KOMENTE TĖ KUR'ANIT

Njė radio stacion gjerman planifikon tė transmeton njė program me komente tė Kur'anit.
Programi do tė transmetohet duke filluar nga dita e xhuma, mė 6 mars 2015, raportoi faqja Rasad website.
Nė ēdo episod, njė ajet nga Kur'ani i Shenjtė do tė lexohet dhe pastaj do tė komentohet nga njė autoritet i lartė musliman pėr katėr apo pesė minuta.
Sipas producentit, radio programi synon tė promovojė mėsimet e Kur'anit dhe Islamit.
Gjermania ka popullsinė mė tė madhe muslimane nė Europėn Perėndimore pas Francės.
Pėrafėrsisht 3 milion deri nė 3.500.000 muslimanė jetojnė nė Gjermani, shumica e tyre janė me prejardhje turke.

Burimi: www.mediaelire.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Radio Gjermane transmeton program me komente tė Kur’anit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: