prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hafizja e parė e Kur'anit nė Ukrainė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Hafizja e parė e Kur'anit nė Ukrainė   Sun Apr 05, 2015 5:46 am

Hafizja e parė e Kur’anit nė Ukrainė

Njė grua, qė e pėrqafoi Islamin 17 vjet mė parė, ėshtė bėrė hafizja e parė e Kur’anit nė Ukrainė, ajo e mėsoi pėrmendėsh Kur'anin nė mėnyrė tė plotė, duke i tejkaluar barrierat gjuhėsore.

Ajo ka deklaruar se mėsimi i gjuhės arabe ėshtė njė ndihmė e madhe pėr muslimanėt ambicioz qė e pėrqafojnė fenė Islame. Vera, 35 vjeēare, vuri nė dukje se ajo nuk ka pritur qė tė ketė sukses nė mėsimin pėrmendėsh tė Kur'anit nė mėnyrė tė plotė, sidomos duke pas parasysh barrierat gjuhėsore dhe mungesėn e kohės.

Nėna muslimane thotė se ajo ėshtė e etur pėr t’i mėsuar muslimanėve Kur'anin e Shenjtė, si dhe nė pėrhapjen e imazhit tė vėrtetė tė Islamit mes jomuslimanėve, njoftoi faqja the Aquila Style website.

Sot nė Ukrainė jetojnė rreth 500.000 muslimanė.

Burimi: Media e Lirė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hafizja e parė e Kur'anit nė Ukrainė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: