prehja.net
 
ForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjyshja e Barak Obama-s arriti nė Qabe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid YvejsiNumri i postimeve : 580
Join date : 10/04/2009

MesazhTitulli: Gjyshja e Barak Obama-s arriti nė Qabe   Sun May 03, 2015 1:40 pm

Gjyshja e Barak Obama-s arriti nė Qabe pėr Umre

Sara Omar, gjyshja e kryetarit amerikan, Barack Obama, e ka theksuar rėndėsinė e Ekspozitės sė Pejgamberit, Muhammedit (a.s.) nė Mekė dhe tha se ajo pasqyron mėsimet e moderuara tė Islamit qė bėn thirrje pėr tolerancė dhe hedh poshtė dhunėn.

Sara ka ardhur nė Meke me djalin e saj Said Obama, xhaxhai i kryetarit Barack Obama dhe nipin e saj Mousa Obama pėr tė kryer Umren.

Ajo pėrgėzoi pėrpjekjet e qeverisė saudite pėr tė zgjeruar dy xhamitė e shenjta.

Sara dhe anėtarėt e familjes vizituan e Ekspozitėn e Pejgamberit, e cila ėshtė e vendosur nė rrethin Nasim tė Mekės.

Jam shumė e lumtur qė po e vizitoi kėtė ekspozitė, e cila ėshtė njė shembull i mirė pėr pėrhapjen e Islamit nė njė mėnyrė moderne, e mbėshtetur nga dokumentet shkencore dhe autentike.

Gjyshja e Barack Obama-s, gjithashtu, shprehu shpresėn se ekspozita do tė hapet edhe nė vende tė tjera me pėrkrahjen e qeverisė saudite nė mėnyrė pėr tė hequr keqkuptimet rreth Fesė Hyjnore.

www.mediaelire.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjyshja e Barak Obama-s arriti nė Qabe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Vatra e Prehjes Tuaj :: Lajme-
Kėrce tek: